Agenda

apr
15
za
Workshop keramiek maken @ GOUDasfalt - Kleiwerkplaats Witheet
apr 15 @ 10:00 – 12:30

Maak je eigen keramiek tijdens een gezellige workshop

Wil je kennis maken met keramiek, en met Witheet? Dan is dit je kans. Je bent van harte welkom in het atelier om daar lekker met je handen in de klei bijvoorbeeld een beker, schaaltje of tegel te maken. Fenna is keramist en begeleidt deze ochtend. Ervaring is niet nodig.

Hoe ziet deze ochtend er uit?

  • Informatie over de basistechnieken van handvormen onder het genot van een kop koffie of thee met wat lekkers
  • In een ontspannen sfeer ga je zelf aan de slag met handvormklei (geen IJsselklei) en maak je een eigen werkstuk
  • Aan het eind van de ochtend pakken we het werkstuk voorzichtig in om te drogen. Dit duurt enkele weken, afhankelijk van het weer.

Na afloop
Na het drogen stookt Fenna je werkstuk en glazuurt het. Na de tweede (glazuur)stook krijg je bericht om het op te halen. Het is bruikbaar keramiek geworden!

Aanmelden
Meld je aan voor deze workshop via fenna@witheet.eu of app naar 06-12366326. We werken in kleine groepen dus er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar.

Neem contact op als je een eigen groepje hebt en op een andere dag wilt komen.

Open Atelier Gouda @ GOUDasfalt
apr 15 @ 12:00 – 18:00

Op GOUDasfalt exposeren kunstenaar Stellan Aanhane en Frank Penders in hun werkplaats, de Metaalloods en Fenna ter Haar in haar atelier Kleiwerkplaats Witheet. Onder het zonnedak exposeren acht gastexposanten tijdens Open Atelier Gouda.

Gastexposant Jabe Sverre Oost doet een performance en zal met zijn kunstproject NIKSEN vanaf GOUDasfalt oversteken met pontje GEIN en door de binnenstad lopen. Hij eindigt weer op GOUDasfalt.

Gastexposanten

Op zaterdag 15 april is er vanaf 14.00 u Gouda Leeft: live-muziek bij ondernemers!

Gouda Leeft: Livemuziek bij ondernemers binnen @ GOUDasfalt / 5 locaties
apr 15 @ 13:30 – 21:30

Instore-muziekfestival met aandacht voor lokale ondernemers in Gouda. Uiteraard doen ook de ondernemers op GOUDasfalt mee aan deze muzikale activiteit. Op 5 locaties op het terrein zijn optredens!

Elk optreden duurt ongeveer een half uur tussen 13.30 en 21:30 u. Reserveren is niet nodig.

 

 

 

Programma live muziekoptredens op GOUDasfalt:

  • Depot24
    13:30 BB Count Blues en Folk Collectief
    15:00 Vangelis Sopamena
    16:30 Facundo Gastòn Gordillo
  • Metaalloods
    13.30 Marcel de Haas
    15:00 Marcel de Haas
    17:00 Vangelis Sopamena
  • DIJKhuis (Woonhuis)
    14:00 Grijsgedraaid
    15:30 BB Count Blues en Folk Collectief
  • Blauwe Loods
    14:00 Henk Smit
    15:30 Henk Smit
  • Strandpaviljoen Gouwestrand
    18:00 Phoenix Fourband
    19:00 Vangelis Sopamena
    20:00 Eva Nicole Leroux
    21:00 Joaz Band

Open Atelier Gouda
In ditzelfde weekend, op zaterdag 15 en 16 april, exposeren twaalf kunstenaars hun werk op het terrein van GOUDasfalt tijdens Open Atelier Gouda. Er is voor ieder wat wils, keramiek, beelden, schilderijen, grafiek, fotografie, objecten van staal en een performance act.

Bereikbaarheid
Neem GOUDasfalt in je route op en kom op de fiets of met pontje GEIN (fiets mag ook mee op de pont).

Bierproeverij Brouwerij 1923 @ GOUDasfalt - Brouwerij 1923
apr 15 @ 15:30 – 17:30

Beleef de bieren van Brouwerij 1923 tijdens een heerlijke proeverij

Voor iedereen die benieuwd is om de bieren van Brouwerij 1923 op een rijtje te proeven, meer wil weten over de brouwerij of zin heeft in een onderhoudende namiddag met biergenieters organiseren wij de 1923 Proeverij.

In onze brouwloods organiseren we op zaterdag 15 april een proeverij met een selectie van 5 van onze bieren met heerlijke lokale kazen en andere versnaperingen. Terwijl je onze bieren proeft kom je alles te weten over onze brouwerij op GOUDasfalt waar al onze bieren gebrouwen worden. Schuif gezellig aan in een ongedwongen sfeer waar de houtkachel brandt en waar je met anderen van Gouds gebrouwen bieren kan genieten.

Voor deze proeverij kan je je als individu of als groep aanmelden. Er zijn een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus meld je aan via bier@brouwerij1923.nl.

Komt 15 april jou slecht uit of wil je eerder een proeverij bij Brouwerij 1923 beleven met een groep, vereniging of bedrijf? Neem eens contact met ons op via bier@brouwerij1923.nl om te zien wat er mogelijk is.

apr
16
zo
Open Atelier Gouda @ GOUDasfalt
apr 16 @ 12:00 – 17:00

Op GOUDasfalt exposeren kunstenaar Stellan Aanhane en Frank Penders in hun werkplaats, de Metaalloods en Fenna ter Haar in haar atelier Kleiwerkplaats Witheet. Onder het zonnedak exposeren acht gastexposanten tijdens Open Atelier Gouda.

Gastexposant Jabe Sverre Oost doet een performance en zal met zijn kunstproject NIKSEN vanaf GOUDasfalt oversteken met pontje GEIN en door de binnenstad lopen. Hij eindigt weer op GOUDasfalt.

Gastexposanten

Lezing Goudse Bierhistorie door Remco van Gastel @ GOUDasfalt - Brouwerij 1923
apr 16 @ 15:00 – 16:00

Gouda is niet alleen een stad van kaas en stroopwafels, maar meer nog een stad van bier. Veel sporen zijn uitgewist, maar Remco van Gastel heeft veel weten terug te vinden en vertelt u daar graag meer over.

Op zondag 16 april geeft Remco van Gastel, auteur van ‘Stad van Bier’, een korte lezing over de Goudse bierhistorie. Want ‘Gouda is gefundeerd op bier’ en Remco vertelt graag over de oorsprong en ontwikkeling van de bierindustrie in Gouda, ooit de grootste in Europa.

Tijdens Open Atelier Gouda is brouwerij 1923 geopend op zaterdag 15 en zondag 16 april. De brouwers kunnen u van alles vertellen over de bieren en het brouwproces. En natuurlijk kunt u de bieren zelf proeven in het proeflokaal.

 

apr
22
za
Kijkdag DIJKhuis horecaruimte te huur @ GOUDasfalt / DIJKhuis
apr 22 @ 10:00 – 16:00
Kijkdag DIJKhuis horecaruimte te huur @ GOUDasfalt / DIJKhuis

Het DIJKhuis, een van de twee plekken op GOUDasfalt met horecabestemming, komt te huur. Nieuwsgierig naar het pand en de mogelijkheden? Kom dan op zaterdag 22 april van 10:00 – 16:00 uur langs om het pand te bezichtigen. Dat is tevens een mooie gelegenheid om het terrein te verkennen.

Aanmelden (niet verplicht) voor de kijkdag op 22 april kan via dijkhuis@goudasfalt.nl o.v.v. naam en contactgegevens.

Een prospectus met uitgangspunten voor verhuur, het profiel van de toekomstige onderneming, referentiebeelden en de selectieprocedure is beschikbaar via www.goudasfalt.nl/dijkhuis.

GOUDasfalt hoopt culinaire en creatieve ondernemers enthousiast te maken en nodigt ze uit om een mooi plan in te dienen.

mei
6
za
Feestelijke afsluiting conservering Lange Arm @ GOUDasfalt / Paviljoen Gouwestrand
mei 6 @ 20:30 – 22:00

Na meer dan een jaar hard werken is zaterdagavond 6 mei de feestelijke afsluiting van het project ‘Conservering van de Lange Arm’ op GOUDasfalt. Een flink aantal vrijwilligers van GOUDasfalt heeft hiervoor de handen uit de mouwen gestoken. Tijdens de afsluiting geven vrijwilligers van de projectgroep rondleidingen om te laten zien wat er gedaan is. Daarnaast zal wethouder Michiel Bunnik een toespraak houden. Het programma start om 20:30 uur in het paviljoen Gouwestrand. Iedereen is van harte welkom.

De Lange Arm, de toevoerband, de lage en de hoge trechter vormen samen een gezichtsbepalend icoon voor Gouda en hét verbindende element op het terrein van GOUDasfalt. Voor de conservering van dit industrieel erfgoed nam een projectgroep van GOUDasfalt vanaf maart 2021 een groot deel van het werk op zich. De projectgroep had daarbij drie V’s voor ogen: Veiligheid, Verven en Verlichten. Elke week klommen de vrijwilligers de Lange Arm in met staalborstels, krabbers en kwasten, ze lasten losse stukken vast en monteerden daarna de verlichting.

Stoer uiterlijk behouden
Onderhoud blijft natuurlijk nodig, maar alle achterstallige klussen aan de Lange Arm zijn geklaard. Daarbij is het ruige, stoere uiterlijk behouden gebleven. De Lange Arm is weer met recht een Gouds Icoon aan de Hollandsche IJssel, dat het verdient om niet alleen bij daglicht op te vallen, maar met de nieuwe verlichting ook na zonsondergang als baken te fungeren.

Succesvolle crowdfunding
De Lange Arm markeert de historie van het terrein van GOUDasfalt. Uit technisch onderzoek bleek indertijd dat het noodzakelijk was om actie te nemen om de Lange Arm te conserveren. Begin 2022 werd daarom een crowdfunding georganiseerd, zodat er naast een projectgroep, ook budget was voor externe expertise en inkoop van materialen. Meer dan 140 supporters en sponsors Goudapot, PostcodeLoterij Buurtfonds en ANWB droegen een financieel steentje bij.

Zeldzame kraan
De Nederlandsche Stichting voor het Erfgoed van Kranen (NedSEK) heeft in 2015 een rapport opgesteld conform de waarde criteria van de Rijksdienst Cultureel Erfgoed. Een van de beoordelingen is: ‘De Lange Arm is zeker zeldzaam.’ Met de conservering van de Lange Arm draagt GOUDasfalt bij aan het behoud van een markant icoon van Gouds industrieel erfgoed.

mei
12
vr
Gouds Geluk FoodFestival @ GOUDasfalt
mei 12 @ 15:00 – 23:00
Op 12, 13 & 14 mei is het eindelijk weer zo ver! Een lang weekend eten bij de beste foodtrucks, genieten van live muziek, dansen in de silent disco en van alles te doen en beleven op GOUDasfalt. Verwacht heel veel trucks, gezelligheid en spektakel
!
Locatie: GOUDasfalt [Gouderaksedijk 32, Gouda]
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
—- ✨ ✨ —-
Tickets zijn te koop via: www.goudsgeluk.nl
15:00 tot 23:00 uur
15:00 tot 23:00 uur
13:00 tot 21:00 uur
[familiedag: kinderen t/m 12 jaar gratis entree]
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
—- —-
> Meat at the Bar
> Lo Mismo Taqueria
> Hungry Jack
> Baramaribo
> Señor Churro
> De Frietosoof
> De Koffie Eend ☕️
Binnenkort maken we meer foodtrucks bekend!
—- —-
> Shaky Ground
> Bulk Out!
> The Groovy Gents
> Plaatjes Vullen Gaatjes
Binnenkort maken we meer artiesten bekend!
—- —-
T.B.A.
—- ‍♂️ ‍♂️ —-
T.B.A.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
—- —-

Kom vooral met de fiets, het OV, lopend of met het pontje. Er zijn geen parkeerplaatsen beschikbaar op of bij het festivalterrein. Toch met de auto? Parkeer dan op parkeerterrein Klein Amerika en vaar over met pontje GEIN

Adres festival: GOUDasfalt, Gouderaksedijk 32 Gouda
Adres Klein Amerika: Klein Amerika 30, Gouda
—- ℹ️ ℹ️ —-
www.goudsgeluk.nl
info@goudsgeluk.nl
(Evenement in geluidscategorie 2A, onder voorbehoud van vergunning gemeente en overeenkomst met GOUDasfalt)
mei
13
za
Gouds Geluk FoodFestival @ GOUDasfalt
mei 13 @ 15:00 – 23:00
Op 12, 13 & 14 mei is het eindelijk weer zo ver! Een lang weekend eten bij de beste foodtrucks, genieten van live muziek, dansen in de silent disco en van alles te doen en beleven op GOUDasfalt. Verwacht heel veel trucks, gezelligheid en spektakel
!
Locatie: GOUDasfalt [Gouderaksedijk 32, Gouda]
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
—- ✨ ✨ —-
Tickets zijn te koop via: www.goudsgeluk.nl
15:00 tot 23:00 uur
15:00 tot 23:00 uur
13:00 tot 21:00 uur
[familiedag: kinderen t/m 12 jaar gratis entree]
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
—- —-
> Meat at the Bar
> Lo Mismo Taqueria
> Hungry Jack
> Baramaribo
> Señor Churro
> De Frietosoof
> De Koffie Eend ☕️
Binnenkort maken we meer foodtrucks bekend!
—- —-
> Shaky Ground
> Bulk Out!
> The Groovy Gents
> Plaatjes Vullen Gaatjes
Binnenkort maken we meer artiesten bekend!
—- —-
T.B.A.
—- ‍♂️ ‍♂️ —-
T.B.A.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
—- —-

Kom vooral met de fiets, het OV, lopend of met het pontje. Er zijn geen parkeerplaatsen beschikbaar op of bij het festivalterrein. Toch met de auto? Parkeer dan op parkeerterrein Klein Amerika en vaar over met pontje GEIN

Adres festival: GOUDasfalt, Gouderaksedijk 32 Gouda
Adres Klein Amerika: Klein Amerika 30, Gouda
—- ℹ️ ℹ️ —-
www.goudsgeluk.nl
info@goudsgeluk.nl
(Evenement in geluidscategorie 2A, onder voorbehoud van vergunning gemeente en overeenkomst met GOUDasfalt)